Vysočina, vysocina, aktuality, dopravní, nehody
Rainbow page separator

I v neděli vyjížděli hasiči na Vysočině k dopravním nehodám

Neděle, 28. Říjen 2012

nehoda-humpolec-i-hasici-vysocinaVysočina /Čtyři dopravní nehody zaměstnaly v průběhu nedělního dopoledne hasiče na Vysočině.

V 06:57 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Havlíčkův Brod společně s jednotkou HZS SŽDC Havlíčkův Brod k dopravní nehodě osobního vozidla do ulice Havířská v Havlíčkově Brodě. Provedeným průzkumem jednotky zjistily, že vůz skončil po nehodě převrácený na boku. Nehoda se obešla bez zranění osob. Jednotky provedly zajištění havarovaného vozidla proti požáru a úniku provozních kapalin. V 08:39 hod byly následky dopravní nehody odstraněny a jednotky se vrátily zpět na své základny.

V 07:47 hod byla jednotka profesionálních hasičů z Velkého Meziříčí vyslána na 152. km dálnice D1, kde ve směru na Prahu havaroval osobní vůz značky Audi. I tato nehoda se obešla bez zranění osob. Provoz na dálnici byl omezen. Jednotka provedla na vozidle protipožární opatření a zamezila možnému úniku provozních kapalin. V 08:24 hod se hasiči z místa zásahu vrátili zpět na základnu.

V 08:09 hod havaroval na ulici Mlýnská v Havlíčkově Brodě osobní vůz. Při nehodě došlo k poškození plynového sloupku, k úniku plynu nedošlo. Nehoda se obešla bez zranění osob. Havlíčkobrodští profesionální hasiči provedli zajištění místa dopravní nehody a v 09:29 hod po dohodě s Policií ČR odjeli zpět na základnu.

K vážné dopravní nehodě osobního vozidla byla v 09:57 hod vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Humpolec. Přibližně pět kilometrů za  Humpolcem ve směru na  Želiv havaroval řidič s osobním vozidlem Škoda Octavia. Po nehodě zůstal ve vozidle zaklíněný. Hasiči jej z havarovaného vozu vyprostili za použití hydraulického nářadí. Následně zdravotníkům pomohli s jeho resuscitací. Po nezbytném ošetření na místě události byl vážně zraněný řidič sanitním vozem převezen k vrtulníku LZS a následně letecky transportován do brněnské nemocnice. Hasiči zajistili vůz proti požáru a uniklé provozní kapaliny zlikvidovali speciálním sorbentem. V 10:15 hod byly následky dopravní nehody odstraněny a jednotka se vrátila zpět na základnu.

Příčiny, průběh a veškeré okolnosti dopravních nehod vyšetřuje Policie ČR.

Připravila: kpt. Petra Musilová, tisková mluvčí HZS Kraje Vysočina