Rainbow page separator

Informace o horolezecké stěně lidé dostanou 15. března

Sobota, 5. března 2016

Horolezecká stěna

Nové Město na Moravě / Tři varianty umístění horolezecké stěny nechalo vypracovat vedení Nového Města. Jedna z možností počítá s instalací osmnáctimetrové stěny pod tribunami Vysočina Areny. Odhadovaná cena je kolem osmi až devíti milionů korun. Druhou variantou je stěna v připravované sportovní hale – devítimetrová by stála mezi 7,7 až 8,7 miliony, dvanáctimetrová by byla o milion dražší. V obou případech by bylo nutné přepracovat projekt haly, což koliduje s odhadovaným časovým harmonogramem výstavby.
„Původně jsme chtěli na konci roku žádat o dotaci, abychom mohli stavět nejpozději v roce 2018,“ sdělil novoměstský starosta Michal Šmarda a tím, že změna projektu by začátek realizace záměru prodloužila o zhruba půldruhého roku.
Všechny varianty mají své příznivce a odpůrce, radnice před konečným rozhodnutím nechá vyjádřit obyvatele.
Veřejný seminář k získání veškerých informací se uskuteční v kulturním domě 15. března. Anketa se pak bude konat do 12. dubna, přičemž anketní lístky dostanou lidé do poštovních schránek. Výsledky budou zveřejněny 18. dubna. Jak s přípravou horolezecké stěny postupovat dál, o tom rozhodnou novoměstští zastupitelé 9. května.