Rainbow page separator

Italské veterány se do Svratky sjedou první zářijový víkend

Čtvrtek, 3. Září 2020

Svratka / Tradiční sraz automobilů značky Fiat i dalších historických vozidel se ve dnech 4. až 6. září uskuteční ve Svratce. Akce s názvem International meeting Svratka obvykle bývá v červnu, nicméně letos se termín jejího konání kvůli koronavirovým opatřením posunul. Příjezd a prezentace účastníků srazu se odehraje v sobotu 5. září od 8 do 11 hodin na svrateckém náměstí 9. května, poté se historické automobily se svými posádkami přesunou do areálu hotelu Svratka. Zájemci si mohou nablýskané veterány prohlédnout jak na náměstí, tak i později u hotelu, kde se uskuteční další program. Spojení mezi náměstím a hotelem veřejnosti zdarma zajistí autobus Škoda 706 RTO.
Zahájení letošního autosrazu, na který jsou zváni nejenom majitelé historických a sportovních italských automobilů, je naplánováno na sobotní poledne, přičemž jeho návštěvníci se opět mohou těšit také na bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. V něm se objeví například soutěž o nejstylovější dobový oděv účastníka akce či retro módní přehlídka. V neděli 6. září sraz v 10 hodin vyvrcholí jízdou zručnosti a následným vyhlášením vítězů.
Obnovené setkání majitelů italských aut se ve Svratce po pětačtyřiceti letech uskutečnilo v roce 2013 a od té doby přerušená tradice pokračuje. Srazu se každým rokem účastní i někteří z motoristů, kteří byli aktéry první akce International meeting Svratka 1968.