Rainbow page separator

Jaro a únava

Pondělí, 16. Březen 2015

jaro a únava

Příchod jara většinou znamená příliv nové energie. Příroda je připravená po zimním spánku znovu ožít s neuvěřitelnou silou a nasazením. Proč to samé nenastává u lidí? Spousta lidí cítí snad ještě více únavy než v zimě a nějak ne a ne se „nastartovat“.

Příroda celou zimu poctivě odpočívala, my jsme se však od přírodních zákonitostí a cyklů odchýlili. Celý rok pracujeme se stejným nasazením, máme stále spoustu aktivit, povinností a bůhví čeho ještě. Naši předkové se s napadnuvším sněhem stáhli do svých obydlí a zajišťovali jen to nejnutnější. My se nyní můžeme však dostat i v zimě kamkoli a tak dále jezdíme do práce, chodíme cvičit a tak dále. Jenže tak jako v přírodě v zimě nastává pokles energie, to samé nastává i v našem těle. Potřebuje odpočívat a nabírat síly. Možná namítnete, že si odpočinete a stejně jste unavení… ale jak dlouho odpočíváte? Co je to půlden či dvakrát do týdne „šlofík“ po obědě proti zimnímu spánku přírody? Škoda, že je na dlouhodobější odpočívání nahlíženo jako na lenost či nepatřičnost! Jak můžeme využít ty nádherné nové síly probouzející se s jarem, když máme dlouhodobý deficit odpočinku?

Ženy takový cyklus ubývání a přibývání energie zažívají každý měsíc s menstruačním cyklem. I zde platí zákonitost – pokud si neodpočinou v době, kdy je energie nejméně (menstruace), tak nebudou moci ani využít sílu a tvořivost nových a obrozujících energií po této fázi.
Proto klidně odpočívejte a nabírejte síly i teď, dovolte si nic nedělat, minimalizovat činnosti, ať to trvá třeba měsíc… Uvidíte, o kolik více potom získáte nové energie a chuti do života 🙂

Pro ženy mám pozvánku na jarní rovnodennost do DK Žďár do DANU – místa pro sebepoznávání a meditaci na seminář Na vlnách ženské energie. Program je odpočinkový, tvořivý, vyživující a hýčkající ženskou duši i tělo… Více na www.kvet-zivota.webnode.cz/kalendar-akci/. Jste srdečně zvány!