Rainbow page separator

Jen dva muzikanti a sedm nástrojů

Čtvrtek, 3. března 2016

Gonsofus

Žďár nad Sázavou / Netradiční hudební zážitek nás čeká při vystoupení rusko-maďarského dua Gonsofus. Sasha Mamaev a Gábor Tokár spolu obsluhují sedm hudebních nástrojů a jejich živé koncerty jsou opravdu hudební delikatesou.

„Sasha se díky práci svých rodičů dostal do spousty zemí celého světa a mohl tak čerpat hudební inspiraci opravdu různých kultur. To vše dnes přenáší do své hudby.“ přibližuje ruského světoběžníka dramaturg Batyskafu Aleš Kostečka. Po odchodu Viktora Schrameka k sobě našel maďarského bubeníka Gábora Tokára a vše se začalo rozjíždět správným směrem. Sasha momentálně žije na Slovensku a spolu s Gáborem připravují svoji první společnou desku.
Transcontinental groove, jak nazývají svůj styl je plný reggae, hip hopu a dubu a na koncertech ti dva vytvářejí neuvěřitelnou show, se zvukem celé kapely. Na živo a na jednom pódiu.

„Pomocí looperů si jsou schopni nahrát všechny nástroje, které následně využívají pro stavbu jednotlivých skladeb. Jen samotný Sasha ovládá během koncertu kytaru, baskytaru, saxofon, looper a samozřejmě zpívá.“,“ vysvětluje ještě dramaturg Aleš Kostečka.
Při koncertě tak můžeme zažít tvorbu každé skladby reálně na pódiu. Momentálně slovenský Rus Sasha a Gábor nás tak na koncertě můžou zavést pod slupku každé ze svých skladeb.
Koncert ve žďárském Batyskafu odstartuje v sobotu 05. března ve 21:00 hodin.

(aka)

FOTO: Tato dvojice je schopna zaplnit celé pódium.

Gonsofus [Ru/Hu]
05.03. | 21.00 | 100,-