Rainbow page separator

Jestli králové opravdu vyrazí do ulic, bude jasné až v lednu

Úterý, 22. Prosinec 2020

Žďár nad Sázavou / Na obě varianty konání tradiční lednové Tříkrálové sbírky se připravují v Oblastní charitě Žďár nad Sázavou. Bude v termínu od 1. do 24. ledna, a to buď ve své obvyklé podobě s koledníky v kostýmech v ulicích měst a obcí, anebo on-line. „Plány máme, ale rozhodnou však nařízení a stupeň aktuálního protiepidemického systému v měsíci lednu. Jsme připraveni podpořit sbírku jak tradiční koledou za pomoci ochranných pomůcek, tak počítáme i s verzí, kdy bude vše pouze prostřednictvím internetových stránek, tedy takzvané on-line kasičky,“ vyjádřila se koordinátorka propagace Oblastní charity Žďár nad Sázavou Lenka Šustrová.

Aktuální informace včetně možnosti přispění do sbírky on-line jsou k dispozici na webu žďárské charity. Mimo jiné je v plánu taktéž benefice ve spolupráci se základními uměleckými školami v okrese, a to již od 24. prosince až do 24. ledna.

V letošní lednové Tříkrálové sbírce se koledníkům na Žďársku podařilo od dárců získat více než 3,7 milionu korun. V celkem 220 městech, obcích a osadách bylo možné potkat na 2200 koledníků s celkem 544 zapečetěnými kasičkami, kteří v ulicích a po domech rozdali přes 70 tisíc cukříků a 32 500 letáků. Výtěžek Tříkrálové sbírky každoročně představuje významnou podporu charitních terénních služeb, letos tyto peníze pomohly také s řešením mimořádné situace v období nouzového stavu.