Rainbow page separator

Josefa Chalupu v Horácké galerii vystřídá Věra Staňková

Úterý, 9. Únor 2021

Kamennou vázu na průčelí Horácké galerie nahradí její kopie

Nové Město na Moravě / Novou ředitelku bude mít od začátku března novoměstská Horácká galerie. Krajskou instituci povede Věra Staňková, která na postu vystřídá dlouholetého ředitele organizace Josefa Chalupu. Komise při výběru posuzovala celkem sedm vážných zájemců.
„Mým cílem je, aby Horácká galerie byla živoucím místem, ve kterém se návštěvníci budou cítit dobře, které budou opakovaně vyhledávat pro jeho uměleckou kvalitu, otevřenost, přátelskou i tvůrčí atmosféru. Spolu s týmem kurátorů a odborných pracovníků Horácké galerie chci pečovat o sbírkové fondy a koncepčně je rozvíjet, aktivně pracovat s dětmi, které budou v budoucnu rozhodovat o tom, zda bude galerie existovat a v jaké podobě, posilovat značku Horácké galerie a pokračovat v přípravách na rekonstrukci objektu,“ zmínila Věra Staňková.
Budoucí ředitelka žije v Novém Městě na Moravě, kde absolvovala gymnázium, poté vystudovala fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze se specializací na televizní a filmovou tvorbu. Tiskovou, redaktorskou, manažerskou i organizační agendu vykonávala pro ministerstvo zahraničních věcí, Český rozhlas a Českou televizi Brno a další státní i soukromé subjekty.