Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, kameny
Rainbow page separator

Kameny se valí do Nového Města

Středa, 3. Říjen 2012

Nové Město na Moravě /Rolling Stones, neboli valící se kameny se dovalí i do Nového Města! Samozřejmě nejde přímo o britskou rockovou formaci, ale o jejich příznivce z řad samotných hudebníků. Samotná skupina Rolling Stones plánuje své odložené výroční turné až na rok 2013. Do Nového Města však zavítá 15 vynikajících slovenských bluesmanů v čele s Jurajem Turtevem již v sobotu 6. října 2012. Tento den se budou na novoměstský Kulturní dům valit kameny ze všech stran. Již od 8 hodiny ranní je možné navštívit VII. Burzu minerálů, zkamenělin a šperků.

Od 20 hodin pak pořad připravený k padesátinám kapely Rolling Stones Blues Cirkus 50. Hned na úvod se můžete těšit na projekci filmu Rolling Stones at Hyde Park 1969. Poté bude následovat koncert nesmrtelných hitů a na závěr jak jinak než jam session. Právě zde je připravena jedna perlička. Všichni ti, kteří věří svému hudebnímu umu, mohou si přinést své instrumenty a do jamování se zapojit.

Projekt je připraven Slovenskou bluesovou společností a i novoměstští pořadatelé lákají: „Přijďte, bude veselo!“ Vstupenky za symbolickou cenu 100 Kč si můžete zakoupit v Informačním centru, anebo o dvacet korun dráž přímo na místě.

Rolling Stones Blues Cirkus 50

Koncert při příležitosti 50. výročí založení skupiny ROLLING STONES. Slovenská bluesová společnost představí projekt spojený s připomenutím 50. výročí založení skupiny Rolling Stones. 15 vynikajících Slovenských bluesmanů. 1 film Rolling Stones at Hyde Park 1969. A  nakonec jam session.

V roce 1962 byl zaregistrovaný první koncert Stounů pod názvem Rolling Stones.Slovenská bluesová společnost iniciovala začátkem roku 2012 zformování sestavy 10-15 bluesmanů a bluesmanek, kteří nacvičili okolo 20  hitů skupiny Rolling Stones. Pro širokou veřejnost jsou Rolling Stones žánrově známí jako rocková kapela, avšak Rolling Stones Blues Cirkus 50 se zaměřují na Rolling Stones jako na kapelu s bluesovými kořeny. Vystoupení je velmi živé a zábavné, je to takový malý festival napříč žánry blues, boogie a rock and rollu v jednom bloku…Vhodné pro mladé staré, ženy muže, děti prostě pro všechny s otevřeným srdcem.Nečekejte velkolepou show ale spíš se můžete těšit na příjemný večírek s fain muzikou

Rolling Stones Blues Cirkus 50

Ján „Džager“ Litecký-Šveda – zpěv, kytara, Alec Carter – zpěv, kytara, harmonika, Kamil Paulovčin – zpěv , kytara, Janka Ružičková – zpěv, „Džana“ Fujaková – zpěv, klávesy, Laco Gomboš – zpěv, kytara, Roman Csolle

– zpěv, Ján Litecký-Šveda ml – basskytara, Matúš Roman – bicí, Milan Konfráter – zpěv, kytara, Juraj Dura Turtev – zpěv, kytara……….

Přijďte bude veselo.