Rainbow page separator

Kampaň Darujte den pro hospic začala ředitelova pouť do Vídně

Středa, 1. května 2019

Nové Město na Moravě / Ve stopách dezertéra z první světové války Ignáce Dvořáka vyrazil ředitel Domácího hospice Vysočina Petr Hladík. Zatímco loni putoval ze Studnic u Nového Města na Říp s cílem získat peníze na nákup nového auta pro hospic, v pátek 26. dubna vyšel na dvě stě kilometrů dlouhý pochod do hlavního města Rakouska. V cíli by měl být za týden. „Domácí hospic Vysočina letos potřebuje uskutečnit dvě důležité věci – nakoupit nové kompenzační pomůcky pro klienty, jejichž počet dlouhodobě roste, přičemž některé věci už dosluhují, a za druhé sháníme prostředky na hospicovou péči o dětské klienty, kterou začínáme poskytovat. Budeme potřebovat asi milion korun,“ shrnul Petr Hladík.
Veřejnost může podpořit hospic na webu www.darujme.cz prostřednictvím výzvy Darujte den pro hospic. „Jeden den péče o klienta stojí asi 2500 korun. Dárci mohou dát prostředky na celý den, půl dne, tři hodiny, jednu hodinu – je to jen na nich. Pro nás je důležitá každá částka,“ uvedl Petr Hladík, kterého na cestě doprovází fotograf Jiří Michlíček z Velkého Meziříčí.
Vídeň si Hladík jako cíl nevybral náhodně. „Inspiroval mě příběh z konce 1. světové války. Začal se psát ve Vídni na Obere Donaustraße 9 a skončil ve vesnici Černá u Velkého Meziříčí. Na své cestě se pokusím jít ve stopách válečného dezertéra Ignáce Dvořáka,” uvedl Hladík.
Ředitel domácího hospice se v následujících čtyřech měsících hodlá zúčastnit „hospicového triatlonu“. Kromě aktuální pouti do Vídně má před sebou dva běhy pro hospic, první z nich bude 8. června ve Velkém Meziříčí a druhý 31. srpna v Novém Městě. Mezitím hodlá na kole navštívit 199 měst a vesnic na Žďársku, kde Domácí hospic Vysočina během svého působení pomáhal lidem dožít v jejich domácím prostředí.