Rainbow page separator

Kapacita školek byla na prázdniny posílena, stejně jako loni

Pátek, 2. Červenec 2021

Žďár nad Sázavou / Služeb tří mateřských školek mohou v průběhu letních prázdnin využit rodiče předškolních dětí. I v letošním roce, stejně jako loni, město zareagovalo na zvýšenou poptávku rodičů o umístění dětí ve školce v letních měsících s ohledem na koronavirové restrikce v průběhu předchozího půlroku. Řada rodičů malých dětí totiž dovolenou, kterou si neplánovaně museli vybrat v zimě nebo na jaře, v průběhu letních prázdnin mít nebude.
V provozu tak přes léto zůstane mateřská školka ve Vančurově ulici, kde bude otevřených pět tříd z celkem šesti, ve školce v Okružní ulici mohou děti navštěvovat všechny tři třídy. Třetí školkou, kde letos nebudou mít letní pauzu, je zařízení ve Vysocké ulici, kde zůstane v provozu jedna ze dvou tamních tříd.
Mimo to příspěvková organizace města pro zájemce z řad veřejnosti na 30. srpna připravila den otevřených dveří ve všech žďárských mateřských školkách. Zejména rodiče a dětmi, které v nadcházejícím školním roce začnou některou ze školek navštěvovat, si tak mohou ještě před nástupem prohlédnout její interiéry, a to v době od 14.30 do 17 hodin.