ŽĎár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, Batyskaf, Langošová
Rainbow page separator

Kapela November 2nd slaví už deset let a do Batyskafu přivezou amerického hosta

Úterý, 16. Duben 2013

november-2nd-02Žďár nad Sázavou. Kapela November 2nd v čele se zpěvačkou Sašou Langošovou a americkým hostem zahraje v sobotu 20. dubna ve Žďáře nad Sázavou.

Ve zdejším klubu Batyskaf vystoupí od 21 hodin v rámci turné, kterým oslavuje deset let od vydání svého debutu Midnight Desert.
Právě za něj si November 2nd v roce 2003 vysloužili nominaci na cenu Anděl v kategorii Objev roku a vítězství ve stejné kategorii v anketách Žebřík časopisu Report či Zlaté ucho rádia Express.
„Skupina si pro fanoušky připravila několik překvapení. Jednak jim ukáže, jak zní její hudba i v češtině a navíc si na pódium pozve předního amerického kytaristu a producenta Steva Walshe. Muzikant z New Yorku, který má ve svém portfoliu umělce jako Norah Jones nebo Erasure, doprovodí české hudebníky ve všech skladbách a vystřihne několik divokých sól, říká dramaturg kulturního centra Aleš Kostečka s tím, že koncerty partičky kolem Saši Langošové patří k těm opravdu zajímavým.
„Vracíme se s kapelou k častému koncertování. Minulá léta jsme trávili hodně v zahraničí, takže jsme v tom trochu polevili. Vlastně bereme vydání reedice jako nový start. Jen nyní máme oproti roku 2003 deset let zkušeností, které můžeme zúročit. Těšíme se na to!,“ říká zpěvačka Saša Langošová.
november-2nd-08Návštěvníci koncertu budou mít navíc privilegium. Pouze oni si mohou pořídit limitovanou 2CD edici nazvanou Midnight Desert’s 10th Anniversary CD set. Právě ta bude k dostání jen na jarním turné. Kromě původního CD, vlastnoručně podepsaného od zpěvačky Saši Langošové, v něm lidé najdou i bonusové EP. Na něm jsou mimo první české skladby v historii kapely také dvě alternativní verze písniček z debutu, které ještě před podpisem smlouvy s EMI natočil s November 2nd producent Dušan Neuwerth. Jednou z nich je i největší hit skupiny Tomcat Blues. Bonusový disk uzavírá svérázná coververze All I Wanna Do od Sheryl Crow. Tu si Saša Langošová naživo “vystřihla” také s kapelou Sto zvířat. (blk)
20.04. | 21.00 | 90,-/120,-