Rainbow page separator

Kávu z nové pražírny bude možné ochutnat o víkendu v zámku

Čtvrtek, 23. května 2019

Žďár nad Sázavou / Ochutnávku kávy z nové vysočinské pražírny a také domácích sušenek připravila Terapeutická komunita (TK) Sejřek při příležitosti tradičního otevření zámeckých zahrad, které se ve Žďáře koná 25. a 26. května. TK Sejřek poskytuje pobytový program lidem potýkajícím se se závislostí na návykových látkách v kombinaci s dalším psychickým onemocněním, zřizuje ji Kolpingovo dílo ČR.
„Pražírna kávy vznikla jako sociálně-rehabilitační projekt sloužící k zaměstnávání klientů terapeutické komunity. Chod pražírny je tedy z podstatné části zabezpečen klienty, kteří jsou do procesu pražení zaškolováni. Projekt by samozřejmě nemohl fungovat bez nadšení a lásky ke kávě, kterou sdílíme s některými kolegy pracujícími v terapeutické komunitě, a také bez pomoci klientů, kteří jsou ochotni se zapojit,“ uvedl vedoucí terapeutické komunity Jan Mokrý.

Zatímco kávu pro návštěvníky otevřených zámeckých zahrad upraží klienti komunity v Sejřku, sušenky napečou dobrovolníci žďárského Family Pointu a Senior Pointu. V případě zájmu je možné kávu z nové pražírny zakoupit také ve Žďáře v prodejně TOP-VITAL na náměstí Republiky, případně již brzy v e-shopu na www.tksejrek.kolping.cz.