Rainbow page separator

Každý večer s jiným laděním

Čtvrtek, 26. Červen 2014

Nové Město na Moravě /Novoměstské Slunohraní přináší opět plné nádvoří hudby! V pondělí 30. června otevře už popáté Nové Město na Moravě svoji náruč komorní hudbě. Proběhne zde hudební dílna pro nadšené muzikanty z různých měst české a slovenské republiky, letos přiletí také hudebníci z Mexika a z Texasu. Magnetem, který všechny láká je, kromě kouzelné letní atmosféry, skutečně výjimečný lektorský tým.
Také letos jej tvoří Janáčkovo kvarteto, které muzikanty bude učit kvartetní hře, dirigent a houslista Richard Kružík pak všechny spojí v jeden Letní orchestr a během závratně krátké doby připraví na závěrečný koncert.

Michaela Koudelková Neodmyslitelnou součástí Novoměstského Slunohraní jsou tři koncerty na nádvoří Horácké galerie. Letošní program začne ve středu 2.7. nočním koncertem ve 22 hodin. Svůj neobyčejný talent představí posluchačům mladá flétnistka Michaela Koudelková ve dvojici s cembalistkou Monikou Šujanovou.

Následující den, 3.7. ve 20 hodin pohltí posluchače swingové a bluegrassové rytmy houslí Jiřího Králíka. Přijede se svojí pražskou kapelou a předvedou to nejlepší ze svého repertoáru. Při dobrém víně a westernovém nádechu tohoto večera zapomene každý na starosti všedních dní.

Páteční závěrečný koncert představí publiku jak lektory, tak účastníky hudební dílny. Obě části večera okoření vzácný host, přední český houslista a violista Bohuslav Matoušek. Svojí violou doplní Janáčkovo kvarteto, housle pak vezme do ruky ve druhé části koncertu a za doprovodu Letního orchestru přednese houslový koncert a-moll J.S. Bacha. Tradiční lampionky štěstí nebudou chybět ani v letošním závěru tohoto krásného hudebního setkání.

Program Slunohraní je tedy nabitý a určitě se bude na co těšit. Každý večer bude mít jinou atmosféru, jinou energii, čeká vás krásný hudební zážitek!
Informace na www.slunohrani.cz