Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, kino, 3D, 2D
Rainbow page separator

Kino Vysočina promítne ukázkový 3D film

Čtvrtek, 19. května 2011

Žďár nad Sázavou/ Obyvatelé okresního města se již mohou těšit na první promítání v 3D. To se uskuteční v pondělí 30. května od šesti hodin večer ve žďárském kině Vysočina.

Pro tři s[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tovky diváků je připraveno nejprve slavnostní zahájení za účastni představitelů města, poté bude následovat zhruba šest ukázek různých žánrů trojrozměrných filmů. Chybět nemají snímky hrané ani animované, aby si lidé udělali lepší představu, co od 3D filmových děl vlastně očekávat.

Pondělní večer pak bude pokračovat představením přibližně osmdesátiminu[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tového filmu s názvem Velké podmořské dobrodružství z dílny legendy Jeana Michela Cousteau. Jedná se o napínavý dokumentární příběh želvy putující napříč svě[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tovými oceány, který divákům nabídne pohled do pestrého světa ukrývajícího se pod mořskou hladinou. Vstupenky na [„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to úvodní představení zmodernizovaného kina se budou prodávat jak přímo na místě před začátkem promítání, tak i v předprodeji. Ten má začít 30. května od tří hodin odpoledne. Lidé ten[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tokrát za zhlédnutí filmu a několika ukázek zaplatí jenom symbolické vstupné ve výši třicet korun. Do budoucna ale budou lístky dražší. Zájemci o trojrozměrné filmy si musejí připravit v lepším případě 129 korun, někdy ale až 165 korun. K [„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tomu, aby si veřejnost 3D snímky užila, je třeba speciálních brýlí. Těch má kino Vysočina aktuálně k dispozici čtyři s[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tovky. Míst pro diváky je ale v sále budovy více – 2D filmy tam může sledovat až pět set osob.