Rainbow page separator

Klub v 9 na pobytu v kraji vína

Pondělí, 19. Září 2016

Klub v 9 na pobytu v kraji vína

V týdnu od 12. září do 16. září 2016 se Klub v 9 účastnil pobytové akce v Pasohlávkách. Akce se uskutečnila díky finanční podpoře z Tříkrálové sbírky.

Týdenní výlet začal v pondělí, kdy se „Klubáci“ sešli na žďárském nádraží. Po naložení zavazadel vyrazili směr Brno. Po příjezdu si prohlédli katedrálu sv. Petra a Pavla na Petrově. Ke katedrále došli Denisovými sady, kde měli možnost vyjít do věže a do místní klenotnice. Po obědě se již vydali na cestu do Pasohlávek. Tam se ubytovali v kempu a po prvním pobytovém dni se chystali ke spánku.

V úterý se uživatelé Klubu v 9 vydali po stopách dob římských legií do archeologických nalezišť. Během cesty si prohlédli pozůstatky vojenské stanice a došli až na vyhlídkové místo Hradisko, které nabízelo nádherný pohled na zdejší krajinu. V odpoledním čase navštívili místní kostel a vydali se zpět do kempu po stezce kolem vodní nádrže Nové Mlýny.

Velmi oblíbeným dnem byla středa – odpočinkový den. Během volných chvil došlo i na koupání v nádrži, hraní společenských her, vycházek kolem nádrže a příjemné povídání s uživateli i pracovníky. Odpoledne je čekalo také jedno překvapení: Klubáci vyrazili na společnou procházku, která končila u vinného sklípku nedaleko kempu. Zde měli možnost si sklípek prohlédnout a vyslechnout přednášku o víně a jeho zpracování. Po naučné přednášce se vydali zpět do kempu, kde si po návratu společně opekli vuřty, a tak mohli zakončit „volný“ den.

Ve čtvrtek byl cílem Mikulov, kde navštívili místní zámek s objednanou prohlídkou. Po obědě si prohlédli náměstí, někteří vystoupali i na vyhlídku na Svatém kopečku. Poté se již vydali na cestu zpět.

V pátek dopoledne si Klubáci uklidili chatky, „nalodili“ svá zavazadla a vydali se na cestu zpět k domovu s nezapomenutelnými zážitky, a to i díky počasí, protože celý týden doprovázelo všechny výletníky sluníčko.

„Pobyt je pro naše uživatele neodmyslitelnou, a troufám si říct, i důležitou součástí každého roku. Mimo odpočinek a relaxaci je velice důležitý pro rozvoj samostatnosti a také pro změnu prostředí. Pobyt je také výbornou příležitostí pro upevnění a prohloubení vztahů jak mezi uživateli navzájem, tak i ve vztahu s pracovníky. Ač někteří odjíždí se strachem, jak to mimo domov zvládnou, vždycky to dobře dopadne, pobyt si užijí a všichni se už těšíme na další,“ uvedla závěrem Michaela Beranová, DiS., sociální pracovnice.

Autorka tiskové zprávy: Mgr. Michaela Brabcová, sociální pracovnice