Rainbow page separator

Knihovna začne opět fungovat 4. května, ale jinak než dříve

Sobota, 2. května 2020

Žďár nad Sázavou / Od 4. května se pro návštěvníky po více než půldruhého měsíce trvající nucené výluce opět otevře Knihovna Matěje Josefa Sychry na Havlíčkově náměstí. Její provoz, který je naplánovaný od pondělí do pátku, a to vždy v době od devíti hodin do poledne a pak od třinácti do šestnácti hodin, však bude probíhat za speciálních hygienicko-bezpečnostních opatření. Tedy zcela jinak, než jak byli čtenáři dosud zvyklí. Vstup do knihovny jim bude povolen pouze s rouškou, lidé musí použít dezinfekci a dodržet mezi sebou dvoumetrové rozestupy, přičemž provozní doba od 9 do 10 hodin je vymezena prioritně pro seniory.

Jde v podstatě pouze o vracení výpůjček, které čtenáři odloží do připravených krabic, kde si knihy několik dnů poleží v karanténě, než budou moci být vypůjčeny dalším čtenářům. Mimo provoz zůstane čítárna, internet, tisk, kopírování a také toalety i automaty na nápoje.

Půjčování dalších titulů čtenářům bude možné pouze po předchozí objednávce, a to buď e-mailové, telefonické nebo prostřednictvím letáčku, který má být k dispozici přímo v knihovně. Knihovnice objednávku na základě klientova přání připraví a následně mu pošlou SMS zprávu, aby si pro objednanou litaraturu přišel.