Rainbow page separator

Knihu o nemocnici pokřtí dcera architekta, který areál navrhl

Pondělí, 9. Prosinec 2019

Nové Město na Moravě / Eva Rozehnalová, dcera architekta Bedřicha Rozehnala, který v roce 1937 navrhoval novoměstskou nemocnici, se stane kmotrou nové publikace s názvem 80 let jsme vám nablízku aneb Příběh novoměstské nemocnice. Kniha o historii nemocnice bude slavnostně pokřtěna 15. prosince v 16 hodin při adventním koncertu Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů (BROLN) v Horácké galerii.
„Paní Rozehnalová pro knihu napsala vzpomínku na svého tatínka architekta Rozehnala. Velice si vážíme toho, že naši nabídku stát se kmotrou knihy přijala,“ vyjádřila se ředitelka nemocnice Věra Palečková.
Koncert BROLNu nemocnice pořádá společně s Českým rozhlasem Vysočina. „Z koncertu pořídíme hodinový zvukový záznam. Ten posluchačům nabídneme ve vysílání 25. prosince v 18 hodin,“ sdělila manažerka komunikace Českého rozhlasu Vysočina Hana Marhanová.
Na koncertě, jehož výtěžek poslouží k nákupu vybavení pro oddělení dlouhodobě nemocných, si budou mít lidé možnost knihu zakoupit. Její cena je 240 korun.