Rainbow page separator

Koláče pro hospic se budou prodávat nejenom ve Žďáře

Pondělí, 3. října 2022

Žďár nad Sázavou / Již desátým rokem žďárská oblastní charita pořádá sbírku Koláč pro hospic, jejíž výtěžek podpoří domácí hospicovou péči. Koláče se budou prodávat nejenom v ulicích Žďáru, některých firmách a subjektech ve středu 5. října. Do sbírky se zapojila DM drogerie v Brněnské ulici a Koláče pro hospic vyměnila za finanční dar žďárské charitě společnost TOKOZ. Koláče bude po Žďáře rozvážet taktéž charitní auto.
Do sbírky je možné přispět i on-line platbou, a to až do konce října. Peníze pomohou fungování Domácího hospice Barborka. Podle jeho vedoucí Barbory Boháčové je sbírka Koláč pro hospic jednou z možností, jak dát vědět o službě těm, kteří ji potřebují. „Současně je pro nás i důležitou finanční podporou,“ uvedla Barbora Boháčová. Z výtěžku loňské sbírky, který činil 211 812 korun, oblastní charita s podporou Nadace Olgy Havlové pro potřeby domácí hospicové péče zakoupila nový automobil.
Zájem o domácí hospicovou péči ve žďárském okrese skokově roste. Zatímco v roce 2020 se charitní zaměstnanci starali o 85 lidí v konečné fázi života, loni jich už bylo 160. „Abychom dokázali efektivně pomáhat, potřebujeme rozšířit personál, postupně tým dovybavit potřebnými pomůckami a materiálem,“ upřesnila Barbora Boháčová. Služba pomáhá umírajícím lidem a také jejich blízkým v celém okrese. Tým pracovníků zahrnuje lékaře, zdravotní sestry, sociálního pracovníka, pečovatelky, psychologa a duchovního.
Mimo Žďár budou koláče k mání také na náměstích v Bystřici nad Pernštejnem a Velkém Meziříčí, ve vestibulu chirurgického pavilonu novoměstské nemocnice a v Novém Veselí před ligovým zápasem v házené. Koupit si je dostanou příležitost i hokejoví příznivci před zápasem A týmu žďárských Plamenů.