Polnička, kolejnice
Rainbow page separator

Kolejnicí budou házet už po čtrnácté

Pátek, 22. Srpen 2014

Hod kolejnicí, Polnička 2013

Polnička / Už čtrnáctým rokem budou neregistrovaní sportovci soutěžit v recesistickém klání nazvaném Hod polničskou kolejnicí. Akce se uskuteční u příležitosti pouti v Polničce v sobotu 6. září od 14 hodin v přírodním areálu Salón Expres vagón Polnička, prezence závodníků začne o půl hodiny dříve.
„Soutěž je pouze pro neregistrované sportovce v kategoriích muži a ženy – mladší do 40 let věku, starší nad 40 let a muži veteráni nad 60 let věku. Pro děti je připravena soutěž o ceny v hodu dřevěnou replikou kolejnice. Sportovní osobností letošního ročníku bude Jiří Holík, bývalý reprezentant v ledním hokeji, účastník čtvera olympijských her a dvanácti mistrovství světa,“ informoval místostarosta Polničky Luboš Zeman.
Akci pořádá Polnička ve spolupráci s tamním sborem dobrovolných hasičů, základní školou a Salónem Expres vagón Polnička. V rámci soutěže se hází metou o hmotnosti osm kilogramů, jde o část kolejnice odlité v roce 1837 v hutích v Polničce, tehdy největším železárenském podniku v Čechách.

Foto: http://www.polnicka.cz/