Rainbow page separator

Kolem skal Žďárských vrchů proběhne na patnáct set závodníků

Neděle, 8. Červenec 2018

Milovy / Na maximum v podobě 1500 účastníků navýšili organizátoři díky velkému zájmu kapacitu závodu, který se 21. července uskuteční v okolí Milov u Sněžného jako pátý z osmi letošních podniků seriálu Běhej lesy. Trailový běh zavede účastníky do oblasti Žďárských vrchů na tratě dlouhé dvanáct a jednadvacet kilometrů.
„Milovské“ Běhej lesy nemine monument horolezce Radka Jaroše, který v této oblasti započal svou lezeckou kariéru, dalšími lákadly jsou například výhledy na Lisovskou či Malinskou skálu. Delší trasa běžcům navíc nabídne pohled na nejvyšší vrchol Žďárských vrchů Devět skal. V cíli čeká na každého závodníka unikátní dřevěná medaile. V zázemí bude pak k dispozici občerstvení, obchod se sportovním vybavením, úschovna zavazadel a kol. Během doby, kdy budou dospělí závodníci, kteří si s sebou vezmou i děti, na trati, jim jejich potomky pohlídají vychovatelky. Děti se také mohou přihlásit do dětských závodů, přičemž připraveny jsou trasy v délce 500 metrů a kilometr.
Seriál závodů Běhej lesy vznikl v roce 2015. Loni se sedmi závodů zúčastnilo více než jedenáct tisíc běžců. Letos pořadatelé připravili závodů osm. Lednici, Karlštejn, Brdy a Slavkovský les už mají běžci za sebou. Dalšími zastávkami letošní sezony budou po Milovech ještě Běhej lesy Bílá (11. srpna), Jizerská 50 RUN (25. srpna) a Běhej lesy Boletice (8. září).