Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality
Rainbow page separator

Kolem Žďáru vzniknou další trasy pro běžkaře

Čtvrtek, 5. Prosinec 2013

Žďársko / Na další desítky strojové upravených stop se mohou v letošním roce těšit příznivci běžeckého lyžování v okolí Žďáru nad Sázavou.
Žďárská radnice zakoupila novou čtyřkolku, která umožní najíždění tras i tam, kam se dříve se skútrem nebylo možné dostat. „Další trasa bude například od Vodojemu směrem na Lhotku a dále na Sklené,“ sdělil žďárský místostarosta Ladislav Bárta.
Ke stávajícímu Ski regionu Žďársko s padesáti kilometry upravovaných tras, který tvoří Žďárský, Hamerský, Losenický, Polničský a Škrdlovický okruh, přibude i několik lesních cest v lokalitě za Křivákem ve směru na Nové Veselí.
Žďárská radnice na údržbu stop v rozpočtu vyčlenila tři sta tisíc korun a sto tisíc činí dotace Kraje Vysočina. Dalšími financemi přispívají okolní obce, a to v závislosti na tom, jaká je zima.
Podle místostarosty by nebylo od věci, kdyby na údržbu tratí měli možnost přispívat i běžkaři. „Tyto návrhy vzešly přímo i od některých lyžařů. Nejjednodušší by zřejmě bylo zřízení účtu, případně odkazu na něj na webu města, kam by bylo možné finanční příspěvky posílat,“ dodal Bárta.