státní silnice
Rainbow page separator

Komunikace v průmyslové zóně se stane státní silnicí

Sobota, 5. Červenec 2014

Žďár nad Sázavou / Za sedm milionů korun bude na silnici I. třídy přestavěna komunikace ve žďárské průmyslové zóně spojující kruhový objezd v Brněnské ulici s ulicí Jamskou. Žďár se k přestavbě na vlastní náklady zavázal státu a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ČR za peníze ze státní kasy následně vybuduje přeložku silnice I/19 Žďár nad Sázavou – Mělkovice, která by měla vyjít na přibližně 70 milionů korun. Díky ní dojde k propojení „devatenáctky“ ve směru od Nového Města na Moravě se žďárskou Brněnskou ulicí. Stávající úsek silnice I/19 od mělkovické křižovatky až do Žďáru poté přestane být státní silnicí a stane se městskou komunikací.
Náklady na přestavbu silnice Brněnská – Jamská budou podle rozhodnutí zastupitelů zahrnuty v rozpočtu Žďáru na příští rok.
„Přeložka silnice I/19 od Mělkovic k Jamské a Brněnské ulici, kterou pak ŘSD vybuduje, výrazně uleví dopravě na křižovatce u obchodního domu Convent, která je nejzatíženější křižovatkou ve Žďáře,“ uvedla žďárská starostka Dagmar Zvěřinová.
Změna trasy státní silnice by podle propočtů mohla z křižovatky u Conventu odvést až dva a půl tisíce aut denně.
Ve snaze odklonit tranzitní dopravu od centra Žďáru zastupitelé plánují i propojení kruhového objezdu v Brněnské ulici s křižovatkou ulic Jihlavská a Chelčického.