Rainbow page separator

Konec „Rouškovníku“ – velký dík za 1000 kusů ušitých roušek

Úterý, 14. Duben 2020

Vše hezké jednou končí a muselo to potkat i každému už dobře známý „Rouškovník“. Dovolte nám krátkou rekapitulaci dobrovolnické činnosti týmu kolem paní Veroniky a na to navázaných žďárských společností.

Paní Veronika (Ma We) se v době, kdy byl naprostý nedostatek roušek rozhodla se svými  kolegyněmi (Jitka Přidálková, Iva Sobotková) přidat ruku k dílu, podpořit žďárské občany v nelehké situaci a začaly pro místní občany zdarma šít roušky do tzv. „Rouškovníku“. Dobrovolné šití roušek do „Rouškovníku“ neuniklo pozornosti žďárských společností ve složení Žďárský průvodce, NOBIS Lékárny a.s., a VYLEN s.r.o., kteří se po vzájemné dohodě rozhodly materiálně a finančně podpořit šití roušek pro místní občany.

Nikdo nepředpokládal, že roušky bude třeba nosit tak dlouho a časem nám začal docházet materiál na jejich šití, v tu chvíli oslovila společnost NOBIS Lékárny a.s., díky svým vazbám, společnost Orea Hotels & Resorts do jejichž sítě patří Orea Resort Devět Skal na Vysočině s žádostí o darování látek na roušky pro Žďáraky.

Vedení Resortu Devět Skal po dohodě s NOBIS Lékárnou poskytlo nepřeberné množství látek, tak nezbytné k dalšímu šití roušek, Žďárský průvodce domluvil nařezání darovaných látek na laserové řezačce ve společnosti VYLEN s.r.o., a opět se mohlo pokračovat v dalším šití. Mohli bychom zde vypisovat jednotlivé veselé a méně veselé příběhy týkající se šití roušek a samotného „Rouškovníku“, to si ale necháme na jindy. 🙂

Nebudeme nikoho více napínat, společným úsilím všech v tomto článku uvedených se povedlo našít neuvěřitelné množství 1000 kusů roušek pro Žďáráky.

Všem zúčastněným na projektu „Rouškovník“ patří velký dík za neuvěřitelnou ochotu a pomoc.