Rainbow page separator

Konference v Novém Městě řešila i počítačovou bezpečnost

Úterý, 5. Duben 2016

Gymnázium Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě / Třináctý ročník celostátní konference Počítač ve škole hostilo Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami v Novém Městě na Moravě. Součástí programu byly ukázky různých možností využívání digitálních technologií ve výuce, které prezentovali učitelé základních, středních i vysokých škol.
„Zaujalo mě hlavní téma letošního ročníku konference, které se věnovalo výuce matematiky s podporou ICT. Téměř dvě stovky učitelů základních a středních škol z celé republiky se v prostorách školy mohly seznámit s výukovými aplikacemi a on-line zdroji,“ vyjádřila se radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová, která nad konferencí převzala záštitu.
Další oblastí, kterou se pedagogové v rámci konference zabývali, byla počítačová bezpečnost, a to jak z pohledu správců školní sítě, tak i běžných uživatelů sociálních sítí. Praktické dovednosti si mohli účastníci vyzkoušet v bloku zaměřeném na využití 3D tiskáren ve školách a sportovně zaměření učitelé se seznámili s mobilními aplikacemi, které umožňují zaznamenávat a vyhodnocovat sportovní aktivity.