Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality
Rainbow page separator

Kontejnery zaplnily tuny použitého textilu

Neděle, 29. Září 2013

Žďár nad Sázavou / Jako využívané se ukázaly žluté kontejnery Diakonie Broumov na sběr použitého textilu, oděvů a obuvi, které byly ve Žďáře nad Sázavou instalovány od začátku května. Do konce srpna do nich obyvatelé města dali šestnáct tun převážně oblečení. 
Kontejnery jsou ve Žďáře umístěny zatím dva, a to dlouhodobě. Jeden z nich je v prostoru městské tržnice za náměstím, druhý poblíž firmy Tokoz, vyprazdňovány jsou jedenkrát týdně.
Pro dárce je to pohodlný způsob, protože zabalené nepotřebné věci mohou do nádoby vhodit, kdy zrovna potřebují, a nemusí je doma skladovat do doby, než se ve městě bude konat humanitární sbírka.
I přes instalaci žlutých kontejnerů však radnice od pořádání pravidelných, vždy týden trvajících humanitárních sbírek šatstva, obuvi, oděvů, drobných spotřebičů, nádobí, toaletních a dalších potřeb pro Diakonii Broumov, na které si už obyvatelé města zvykli a využívají je, neustoupí. Sbírka se už řadu let dvakrát do roka koná v garážích bývalého městského úřadu a zatím bude i nadále.