Rainbow page separator

Kraj začne hledat stavitele tělocvičny u žďárské průmyslovky

Neděle, 4. července 2021

Žďár nad Sázavou / Práce na výstavbě nové tělocvičny u žďárské průmyslové školy by mohly začít ještě letos na podzim. Krajští radní schválili podmínky veřejné zakázky na stavební práce a rozhodli se zahájit zadávací řízení.
„Vítězná firma pak bude mít rok a půl na dokončení nové sportovní haly, kterou využijí nejen žáci průmyslovky a sousedního gymnázia, ale také sportovní kluby ve městě i veřejnost,“ vyjádřil se radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jan Břížďala. Náklady na tělocvičnu jsou aktuálně odhadovány na více než sto milionů korun, část z nich má uhradit Žďár nad Sázavou.
Nová tělocvična poslouží i pro pořádání národních soutěží a zázemí v ní najdou běžné kolektivní sporty, jako jsou například basketbal, házená, florbal, futsal nebo volejbal. „K dispozici bude také vyznačené hřiště pro tenis a sportovní vybavení pro stolní tenis, atletiku nebo gymnastiku. Novou halu doplní i 9,5 metrů vysoká lezecká stěna,“ sdělil krajský radní pro oblast majetku Karel Janoušek. Sportoviště bude možné podle potřeby rozdělit až na tři samostatné tréninkové plochy, divákům poslouží až šest desítek míst s dobrým výhledem na hrací plochu.
Objekt mimo jiné doplní nový sjezd do ulice Vodárenská a chybět nebude ani osmnáct parkovacích míst či retenční nádrž na dešťovou vodu pro závlahu zeleně v areálu.