Rainbow page separator

Krajská dotace půjde na opravu osvětlení kolem Zelené hory

Čtvrtek, 24. března 2016

Zelená hora

Žďár nad Sázavou / Za krajskou dotaci ve výši tři sta tisíc korun bude v le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tošním roce opravena světelná soustava kolem poutního kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře, památky zapsané na seznamu UNESCO.
Jednotlivé žádosti o příspěvek pro vysočinská města, na jejichž území se nachází památka UNESCO, což je Telč a Třebíč, již projednali krajští radní a schvalovat je bude ještě zastupitelstvo koncem března.
Města předem oznamují, na jaký projekt chtějí krajskou dotaci využít, a pro[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to je už v průběhu schvalování jasné, jakým způsobem krajské peníze regiony podpoří. „Prostředky nemůžou jít přímo na opravy památek, ale musí směřovat na projekty týkající se jejich okolí, propagace nebo do marketingu,“ vysvětlil náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí Vladimír Novotný. Ten zároveň připomněl, že od roku 2003 dostávala města s památkami UNESCO pravidelně milion korun na libovolné účely, od roku 2009 mohou počítat s třísettisícovou účelovou dotací.