Rainbow page separator

Krajský příspěvek podpoří novou halu i areál orelské jednoty

Pátek, 5. června 2020

Peníze, papírové bankovky

Nové Město na Moravě / Hned ve dvou projektech bylo úspěšné Nové Město při získávání krajské dotační podpory na opravy a výstavbu sportovišť. Návrh rozdělení celkem devatenáctimilionové dotace v sedmi projektech musí ještě schválit červnové krajské zastupitelstvo.
Bezmála 930 tisíc korun by měla obdržet novoměstská jednota Orel na podporu výstavby spolkového víceúčelového sportovního areálu. Náklady jsou vyčísleny na 13,3 milionu korun. Po výstavbě budovy bude v další etapě areál rozšířen o venkovní hřiště s umělým povrchem.
Druhou krajskou finanční injekcí mířící do Nového Města se stane příspěvek na výstavbu sportovní haly, která vzniká v režii novoměstské radnice. Výše navržené dotace je 6,9 milionu korun, přičemž celková hodnota projektu se pohybuje kolem 68,5 milionu. Nová hala se zázemím pro hráče a tribunou pro přibližně 130 diváků nabídne i horolezeckou stěnu a zvýší kapacitu sportovišť ve městě. V dopoledních hodinách budou halu využívat pro výuku tělesné výchovy také žáci základních a středních škol.