Rainbow page separator

Křesťanská dětská skupina začne v orlovně fungovat od července

Pondělí, 23. dubna 2018

Žďár nad Sázavou / Od 1. července začne ve Žďáře fungovat křesťanská dětská skupina Hvězdička. V této souvislosti se již uskutečnila schůzka a prohlídka stavebně upravených prostorů v orlovně v Libické ulici, kde bude „křesťanská školka“ umístěna. Provozovatelem dětské skupiny je Orel – župa Metodějova.
„Pokusy založit křesťanskou školku jsou tu již od revoluce. Zdá se, že je to pořád příliš velké sousto, proto rozjedeme nejprve od 1. července 2018 dětskou skupinu o dvanácti dětech, což je v podstatě školka, na kterou jsou kladeny menší nároky vzhledem k menšímu počtu dětí. Pokud by se koncept osvědčil a bude zájem, tak se může dětská skupina později transformovat v klasickou školku,“ uvedl za provozovatele Jan Šedo s tím, že podrobné informace jsou k dispozici na webu www.hvezdickazr.cz.
Denní provoz zařízení je plánovaný od 7 do 16 hodin, cena činí 600 korun měsíčně pro plnou docházku při alespoň 75 % docházce za pololetí, na 200 korun denně vyjde umístění dítěte při částečné docházce podle volné kapacity.
Nová dětská skupina je financována dotací z Evropského sociálního fondu. Taxy jsou tak nabízeny za předpokladu úspěšného čerpání dotace, která je podmíněna docházkou alespoň šest hodin denně v 75% pracovních dnů.