Rainbow page separator

Kriminalisté dopadli a obvinili vykradače chat a stanů

Neděle, 27. března 2016

Policejní auto, policie, měření rychlosti

Žďársko / Letní krádeže v rekreačních objektech a stanech se podařilo vyřešit žďárským kriminalistům. „Dva třiačtyřicetiletí muži, kteří krádežemi způsobili škodu přes 150 tisíc korun, byli obviněni z trestných činů krádeže a porušování domovní svobody,“ informovala policejní mluvčí Monika Pátková.
Loni na konci července tehdy neznámý zloděj vnikl do odemčené chatky v rekreačním středisku v osadě Milovy a odcizil tam peněženku, videokameru a mobilní telefon. Dva dny poté došlo ke krádeži v autokempu u Vlachovic a v nedalekém kempu v katastru Fryšavy. Pachatel vnikl celkem do čtyř stanů a jednoho přívěsu, odkud odcizil peněženky, telefony či elektroniku. Další rekreanti z Milov nahlásili krádeže v září. Během dvou nocí zloděj vykradl pět chat, přičemž v některých z nich spali jejich obyvatelé. Odnesl si peněženky, fotoaparáty nebo oblečení.
Kriminalisté zloděje dopadli 17. března. „Jedná se o dva třiačtyřicetileté muže, kteří na Žďársko dojíždějí za prací. Oba se k činům přiznali, a to nejen ke skutkům z loňského roku, ale také ke dvěma krádežím z dubna a června 2014,“ uvedl vedoucí žďárských kriminalistů Radek Uhlíř. Tehdy muži kradli v ubytovně a třech chatkách v Milovech. „Odcizené věci prodali a peníze použili pro vlastní potřebu,“ dodal Uhlíř.
Obvinění jsou stíháni na svobodě, hrozí jim trest odnětí svobody od jednoho roku do pěti let.