Rainbow page separator

Kriminalisté dopadli lupiče ze žďárského zlatnictví

Středa, 30. října 2013

Žďár nad Sázavou / Muže a ženu, kteří posledního září odpoledne ve Žďáře vykradli zlatnictví a odnesli si šperky za bezmála 340 tisíc korun, dopadli žďárští kriminalisté. „Žena požádala prodavačku, aby jí ukázala zlaté řetízky. Pak do obchodu vešel její komplic, prodavačku uhodil přes ruku a plato s řetízky jí vytrhl,“ uvedla ke žďárskému případu policejní mluvčí Monika Pátková.
Dopadená dvojice pochází z Brna, kromě Žďáru ale kradli i jinde, celkem způsobili škodu za více než půl milionu korun. „Poprvé muž kradl na začátku září v restauraci v Brně, kde byl zaměstnán jako barman. Odcizil dvě příruční pokladny s finanční hotovostí a způsobil škodu za téměř 35 tisíc korun,“ uvedla mluvčí. Další krádeže se muž dopustil ve zlatnictví v Brně, kde využil chvilkové nepozornosti prodavačky, vytrhl jí z ruky plato se zlatými přívěsky za 80 tisíc a utekl.
Následující skutky už provedli muž i žena společně. Šlo o krádež dalších zlatých řetízků z jiného brněnského zlatnictví, tentokrát v hodnotě 55 tisíc korun, poté ve Znojmě odcizili zlatý řetízek, tentokrát za více než dvacet tisíc. „Odcizené šperky postupně prodali na různých místech. Žena je stíhána na svobodě, muž byl vzat do vazby. Oběma hrozí trest odnětí svobody od dvou do deseti let,“ dodala mluvčí.