Rainbow page separator

Kriminalisté dopadli pachatele loupeže, je jím recidivista

Pondělí, 19. Únor 2018

Zloděj ukradl z rodinného domku uniformu, pálenku i hodiny

Žďár nad Sázavou / Žďárští kriminalisté dopadli pachatele loupeže, ke které došlo na konci ledna ve Velkém Meziříčí. Neznámý muž tam přistoupil k ženě, která šla po chodníku v Hornoměstské ulici, a snažil se jí vytrhnout kabelku. Začal se s ní o ni přetahovat a následně ženu povalil na zem. Napadená svůj majetek ubránila, avšak lupič z kabelky stihl sebrat mobilní telefon v hodnotě kolem pěti tisíc korun. „Devětadvacetiletého muže z Jablonecka policisté zadrželi. V rámci prověřování kriminalisté zjistili, že je také podezřelý ze spáchání přečinu úvěrového podvodu, který je prověřován středočeským policejním útvarem. Policejní komisař po provedení potřebných úkonů trestního řízení zahájil trestní stíhání. Obviněný je několikrát soudně trestaný recidivista a na základě podaného návrhu byl vzat do vazby,“ popsala policejní mluvčí Stanislava Miláčková.
„Muž byl obviněn ze zvlášť závažného zločinu loupeže a přečinu úvěrového podvodu,“ uvedl Radek Uhlíř, vedoucí žďárského oddělení obecné kriminality.
Recidivista se na území České republiky i v zahraničí dopouštěl zejména majetkové a drogové trestné činnosti. Případ kriminalisté nadále vyšetřují. „Muži za spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže hrozí až desetiletý trest odnětí svobody,“ dodal Radek Uhlíř.