Rainbow page separator

Kriminalisté dopadli pachatele loupežného přepadení ve Žďáře

Pondělí, 11. Prosinec 2017

Policie České republiky

Žďár nad Sázavou / Tři mladé muže, kteří na Žďársku vykrádali obchody a firmy, přičemž dva z nich měli na svědomí i loupežné přepadení seniora v Chelčického ulici, dopadli žďárští kriminalisté. „Policejní komisař zahájil trestní stíhání osmnáctiletého mladíka z Prostějovska a dvou dvacetiletých mužů ze Žďárska. Osmnáctiletý muž byl obviněn z přečinů krádeže a poškození cizí věci spáchaných ve spolupachatelství. Oba dvacetiletí muži byli obviněni ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a přečinů krádeže a poškození cizí věci spáchaných ve spolupachatelství,“ informovala policejní mluvčí Stanislava Miláčková.
Dva dvacetiletí mladíci, kteří figurovali při přepadení seniora, jemuž v říjnu v Chelčického ulici ukradli peněženku s asi čtrnácti tisíci korunami a doklady, byli i přes svůj nízký věk již recidivisty a skončili ve vazební věznici. „V souvislosti s loupežným přepadením jsme zahájili trestní stíhání dvou dvacetiletých mužů. Ti jsou obviněni ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže,“ potvrdil Radek Uhlíř, vedoucí oddělení obecné kriminality.
Jeden z dvacetiletých mladíků je dále obviněn z krádeže elektroniky ve Žďáře, kdy zboží za necelých tisíc korun vynesl z prodejny pod oblečením. Oba dvacetiletí muži jsou rovněž obviněni z listopadové krádeže v jednom z obchodů v ulici Bratří Čapků ve Žďáře, odkud ukradli peníze a způsobili celkovou škodu za více než třicet tisíc. Obviněni byli rovněž ze třech vloupání a pokusu o vloupání do žďárských podniků a firem, odkud odnesli peníze i různé věci za několik desítek tisíc korun.
Kromě Žďáru se zloději, tentokrát i se svým osmnáctiletým komplicem, vypravili také do Nového Města, kde „navštívili“ hned devět provozoven. Brali peníze, mobilní telefon, alkohol, tabákové výrobky, drogerii, potraviny, bižuterii a oděvy.
Ve vězení ale mohou skončit všichni tři. „Za spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže oběma dvacetiletým obviněným hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. V případě obviněného osmnáctiletého muže se může jednat o trest odnětí svobody až na dva roky,“ dodal Radek Uhlíř.