Žďár nad Sázavou, aktuality, kriminalisté, vloupání
Rainbow page separator

Kriminalisté objasnili sérii vloupání do prodejen

Středa, 14. srpna 2013

Žďár nad Sázavou / Po několikaměsíčním pátrání se podařilo žďárským kriminalistům dopadnout pachatele vloupání do prodejen, ke kterým docházelo od dubna do června letošního roku na Žďársku. Bylo tak zahájeno trestní stíhání dvou mužů ve věku 42 a 40 let z Kroměřížska, kteří nyní čelí obvinění ze spáchání trestných činů krádeže a poškození cizí věci.

Předmětem jejich zájmu byly převážně peníze, cigarety a alkohol. Do čtyř obchodů na Žďársku a jednoho na Polensku se vloupali společně; ukradli tam věci za téměř 320 tisíc korun a poškodili zařízení v hodnotě téměř 30 tisíc korun. „Starší z obviněných se sám vloupal do dalších sedmi provozoven na Žďársku, kde odcizil věci za téměř 200 tisíc korun a poškodil zařízení za bezmála sto tisíc,“ uvedl vedoucí žďárských kriminalistů Radek Uhlíř.

Kriminalisté muže ve spolupráci s brněnskou zásahovou jednotkou zadrželi koncem července na Kroměřížsku, následně byly provedeny domovní prohlídky. Při nich byly zajištěny nástroje, s jejichž pomocí se pachatelé do prodejen vloupali.

Oba muži za sebou mají bohatou trestní minulost. Staršímu z nich hrozí až osmiletý trest odnětí svobody, mladší z obviněných může být odsouzen až k pětiletému trestu.