Rainbow page separator

Kriminalisté odhalili tři prodejce drog, jde o recidivisty

Středa, 2. Prosinec 2020

Žďársko / Tři distributory drog odhalili a zadrželi kriminalisté na Žďársku. Šlo o muže ve věku osmadvacet, jednatřicet a dvaatřicet let. Při domovních prohlídkách kriminalisté zajistili marihuanu, pervitin a prostředky k výrobě drog, policejní komisař zahájil trestní stíhání mužů. Všichni tři už mají trestní minulost.

Osmadvacetiletý muž byl obviněný z toho, že si na různých místech republiky opatřoval pervitin a marihuanu a na Vysočině je prodával, případně poskytoval jako protislužbu. Téměř sedmdesát gramů pervitinu policisté u muže zajistili při jeho zadržení. V minulosti byl dvakrát soudně trestaný, a to pro majetkovou trestnou činnost, a naposledy začátkem letošního roku v souvislosti s drogovou trestnou činností.

Dvaatřicetiletý muž pervitin a marihuanu prodával zejména na Žďársku. Od loňského jara drogy prodal nebo poskytl zdarma ve více jak 150 případech. Také on byl již v minulosti v souvislosti s drogovou kriminalitou soudně trestaný. Naposledy od soudu odešel s podmínkou před dvěma lety.

Jednatřicetiletý muž je obviněný z toho, že si zřídil na Žďársku pěstírnu konopí a marihuanu používal jak pro svoji potřebu, tak ji prodával dalším lidem. Při domovní prohlídce kriminalisté našli třiadvacet rostlin konopí a téměř sedmdesát gramů sušiny. Obviněný byl už třikrát trestaný, a to i kvůli majetkové trestné činnosti, za což si odpykal podmíněný trest. V roce 2019 mu byl uložen zákaz řízení motorových vozidel.

„Osmadvacetiletý a dvaatřicetiletý muž byli obviněni ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což jim hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. V případě jednatřicetiletého muže padlo obvinění ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, hrozí mu trest odnětí svobody až na pět let,“ uvedl vedoucí oddělení obecné kriminality Radek Uhlíř.