Rainbow page separator

Kriminalisté odhalili zloděje elektrických kartáčků na zuby

Čtvrtek, 9. listopadu 2023

Žďár nad Sázavou / Poněkud kuriózní případ krádeže zubních kartáčků, k níž došlo začátkem července na odpočívadle 137. kilometru dálnice D1, se podařilo objasnit žďárským kriminalistům. Podezřelým z krádeže za milion korun je cizinec, kterého koncem října policisté zadrželi. Vyslechl si obvinění ze spáchání trestného činu, za který mu hrozí osmiletý pobyt za mřížemi. 

„Pachatel přijel v noci na parkoviště, kde si vytipoval nákladní soupravu, která byla zaparkována a řidič spal v kabině tahače. Po poškození plomby vnikl do nákladového prostoru návěsu, odkud odcizil téměř dva tisíce elektrických zubních kartáčků. Bedny se zbožím přemístil do svého automobilu a z odpočívadla odjel,“ popsala krádež Michaela Lébrová z krajského policejního ředitelství Kraje Vysočina. 

Policisté po vyhodnocení veškerých poznatků došli k podezřelému v podobě šestačtyřicetiletého cizího státního příslušníka. Státní zástupce vydal souhlas s jeho zadržením a policisté po něm vyhlásili pátrání, přičemž se ho podařilo zastavit ve Středočeském kraji, odkud byl převezen do Žďáru. Objasnit trestnou činnost se podařilo prověřováním za pomoci mezinárodní spolupráce. „Muž byl obviněn ze spáchání zločinu krádeže, přičemž činem byla spáchána značná škoda,“ uvedl vedoucí oddělení obecné kriminality žďárského oddělení Policie ČR Radek Hraško.

Cizinec se ke krádeži přiznal s tím, že zboží v zahraničí prodal přibližně za třetinu ceny a utržené peníze použil pro svoji potřebu. Po provedení nezbytných úkonů byl ze zadržení propuštěn a případ kriminalisté dále vyšetřují. 

FOTO: ilustrační