Rainbow page separator

Kriminalisté překazili vyděračům ze Žďárska plánovanou loupež

Sobota, 24. června 2017

Policie České republiky

Vysočina / Těsně před činem zadrželi vysočinští kriminalisté za asistence policistů ze Speciální jednotky Dukovany dva ozbrojené pachatele, kteří se chystali provést loupežné přepadení podnikatele na Chrudimsku, o kterém se domnívali, že má v trezoru ve své firmě uloženou částku ve výši milion korun.
Oba putovali do vazební věznice a kriminalisté zahájili jejich trestní stíhání pro dva závažné trestné činy; kromě pokusu o loupežné přepadení mají pachatelé ve věku 18 a 36 let na svědomí ještě nedávné vydírání muže na Žďársku.
„Jeden z nich se vydával pod smyšleným jménem za vymahače pohledávek a pod různými pohrůžkami vydírali muže, po kterém požadovali uhrazení částky ve výši pěti milionů korun za údajně neuskutečněný obchodní kontrakt. Poškozeného opakovaně telefonicky kontaktovali, zasílali mu výhružné textové zprávy a výhružky stupňovali. Začátkem roku vyděrači požadovanou sumu zvýšili z pěti milionů na deset milionů korun. Vydíraného dokonce vylákali na schůzku, kde své výhružky opakovali a muže také fyzicky napadli,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková. V případě prokázání viny hrozí oběma pachatelům trest odnětí svobody v trvání pěti až dvanácti let.