Rainbow page separator

Kriminalisté zadrželi a obvinili muže podezřelého z vraždy

Pondělí, 10. června 2019

Žďár nad Sázavou / Kriminalistům Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina se podařilo objasnit zvlášť závažný zločin vraždy, který se stal v úterý 4. června ve Žďáře nad Sázavou. Už v sobotu večer dvaačtyřicetiletý obviněný skončil ve vazební věznici v Brně.
„V objektu nelegálně provozované herny na náměstí Republiky byla 4. června v ranních hodinách nalezena mrtvá žena. Při prvotní ohledání těla bylo zřejmé, že třiapadesátiletá žena zemřela násilnou smrtí. Na místo byli vysláni kriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina, kteří v úzké součinnosti se svými kolegy z územního odboru Žďár nad Sázavou celý den pracovali na místě činu, zajišťovali důležité stopy a prováděli šetření v okolí místa činu s cílem, co nejdříve vraždu objasnit a zadržet pachatele,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.
Ve čtvrtek kriminalisté zajistili dvaačtyřicetiletého muže, který je důvodně podezřelý ze spáchání tohoto zločinu. „Vyšetřovatel v pátek zahájil jeho trestní stíhání a obvinil ho ze zvlášť závažného zločinu vraždy. Současně podal státnímu zástupci podnět k vypracování návrhu na jeho vzetí do vazby. V sobotu proběhlo před soudem vazební řízení. Obviněný muž putoval v sobotu večer do vazební věznice v Brně. V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody v trvání patnácti až dvaceti let, případně výjimečný trest,“ upřesnila mluvčí. Dodala rovněž, že policie nebude k tomuto případu poskytovat žádné další informace z důvodu maření účelu trestního řízení.