kruháč, Stalingrad
Rainbow page separator

Kruhová křižovatka na Stalingradě zatím nebude

Pátek, 12. Září 2014

Křižovatka Revoluční a Brodská Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Vyřešení v dopravních špičkách ucpané Revoluční ulice ústící do Brodské ulice se v nejbližší době obyvatelé Žďáru nedočkají.
„Problém je složitější, jak se ukázalo, a letos rozhodně vyřešen nebude. Velký kruhový objezd, ke kterému by se na silnici první třídy přiklánělo Ředitelství silnic a dálnic ČR není z našeho pohledu možný, protože by se přiblížil těsně k obytným domům, s čímž jejich majitelé pochopitelně nesouhlasí,“ informovala žďárská starostka Dagmar Zvěřinová s tím, že město se snaží prosazovat menší kruhovou křižovatku. Anebo kruhový objezd přesunout až na konec Brodské ulice k výjezdu z města, aby tudy v budoucnu mohly projíždět automobily směřující od Klafaru kolem zahrádek. „Tím by se doprava částečně rozmělnila,“ dodala starostka.
V souvislosti se zvýšením dopravního ruchu v lokalitě dojde i na zpřehlednění křižovatky u orlovny, kde dosud nejsou žádné přechody pro chodce, ačkoliv se v těsné blízkosti nachází několik škol. „Na základě sčítání dopravy bylo vyhodnoceno, že provoz se tam značně zvýšil, takže dojde k opatřením, která povedou k větší bezpečnosti chodců na křižovatce,“ doplnil místostarosta Žďáru Ladislav Bárta.