Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, kurzy, maturita
Rainbow page separator

Kurzy připraví studenty na státní maturitu

Pátek, 2. Září 2011

obchodni-akademie-logoŽďár nad Sázavou/ Ve Střední škole obchodní a služeb ve Žďáře nad Sázavou se nyní rozhodli zúročit zkušenosti, které mají s přípravou svých studentů na maturitní zkoušku. U letošních státních maturit totiž toto žďárské vzdělávací zařízení zaznamenalo významný úspěch. V rámci Kraje Vysočina se stalo se svým skóre 162 třetí nejúspěšnější střední odbornou školou. Z celé České republiky pak škola obsadila 295. místo.
Studenti, kteří se chtějí na zkoušku dospělosti v základní úrovni důkladně připravit, mohou se studiem začít již v říjnu letošního roku. Právě v tento měsíc totiž startují nové přípravné kurzy, které se Střední škola obchodní a služeb rozhodla otevřít. Trvat budou až do dubna 2012.
Zájemci z jakékoliv školy nebo města mohou podle svých potřeb vybírat z celkem čtyř variant – škola nabízí kurz českého jazyka, angličtiny, německého jazyka a matematiky. Maximální počet jedinců v jedné skupině je v případě němčiny a angličtiny šest, u matematiky a češtiny dvojnásobek. Za předmaturitní výuku cizích jazyků studenti zaplatí kurzovné 3 900 korun, za matematický a češtinářský kurz pak částku ve výši 3 400 korun. Výuka bude probíhat vždycky ve středu v odpoledních hodinách, přičemž přesný čas se bude odvíjet od dohody učitelů se studenty. Kurz potrvá dvě vyučovací hodiny, tedy devadesát minut.