Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, MHD, pouť
Rainbow page separator

Kvůli pouti se od 6. května změní trasa MHD

Pátek, 4. Květen 2012

Žďár nad Sázavou/ Tradiční Svatojánská pouť ve Žďáře nad Sázavou je spojena nejenom s tisícovkami návštěvníků, desítkami pouťových atrakcí a stánků se zbožím všeho druhu. Rok co rok přináší tato velkolepá květnová akce také nutná omezení v dopravě, aby byl zajištěn bezpečný průběh poutě. Již od neděle 6. května až do pondělí 14. května 2012 se například změní trasa některých autobusů městské hromadné dopravy. Jedná se o spoje, které jezdívají ulicí Libušínská přes prostory, jež budou nyní patřit světským s jejich atrakcemi. Tyto autobusy budou nově jezdit odkloněnou trasou přes ulici Dolní.

„V době od 6. května 2012 od čtvrt na devět večer do 14. května 2012 včetně tak bude zrušena zastávka MHD Libušínská. Jako náhradní zastávku pro linky číslo 4A, 4B, 4C lze využít zastávky Wonkova nebo Žižkova. Pro spoje číslo 7, 9, 11, 21 linky číslo 5 pak lze využít zastávku MHD Havlíčkovo náměstí,“ informuje o změnách odbor komunálních služeb žďárského městského úřadu.

Omezení se v době konání hlavního pouťového veselí dočkají také lidé, kteří cestují vlastními automobily. Stejně jako v předešlých letech bude na hlavní silnici v okolí žďárského zimního stadionu, sportovní haly a fotbalového stadionu snížena maximální povolená rychlost. Na dopravní situaci, veřejný pořádek i řádné parkování budou opět dohlížet republikoví i městští policisté. (zp)