Rainbow page separator

Lávka spojí Farská humna se Žižkovou ulicí do konce prázdnin

Pondělí, 2. Březen 2020

Žďár nad Sázavou / Do konce srpna bude hotová nová lávka pro pěší přes řeku Sázavu, která spojí park ve Farských humnech s ulicí Žižkova. Vyjde na 3,7 milionu korun bez DPH a její stavba je součástí od loňska realizovaného projektu rozvoje cyklodopravy ve Žďáře. Ten se skládá z pěti částí, přičemž jednou z nich je například i stavba cyklostezky od Pilské nádrže ke Stržanovu s podjezdem pod silnicí I/37.
Kromě výstavby nové lávky se žďárská radnice v blízké době zaměří na přebudování stávajících dvou lávek přes Sázavu, a to z parkoviště pod úřadem k Domu kultury a od zastávky v Žižkově ulice směrem k ulici Nábřežní. Stáří obojího přemostění říčního toku je více než padesát let. Aktuálně vzniká projekt na přestavbu, který vyjde na za 1,1 milionu korun, termín jeho dokončení je v září. Na stavbu samotnou tak dojde až v příštím roce, přičemž odhad finančních nákladů se odvine od hotové projektové dokumentace.
Lávky budou bezbariérové, což se týká především přemostění k Domu kultury, které z parkoviště začíná schody. Lávka v Žižkově ulici se oproti té stávající o několik metrů posune, aby byla v jedné přímce s přechodem pro chodce a schodištěm vedoucím ke tvrzi.