Rainbow page separator

Ledová stěna v sobotu zahájí provoz, meteorologové hlásí mrazy

Sobota, 24. února 2018

Vír / Konečně zahájit sezonu plánují v sobotu 24. února provozovatele ledové stěny ve Víru. Zatím jim počasí nepřálo a zatímco v předchozích letech lezci s cepíny a mačkami čtyřicetimetrovou ledem pokry[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tou stěnu nad řekou Svratkou zdolávali už v průběhu ledna, le[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tos se začátek o týdny posunul. Aktuálně už několik dnů horolezci z Víru využívají mrazivého počasí a na skálu pomocí čerpadel stříkají vodu z řeky.
„První lezce pustíme do několika cest v sobotu ráno. Rozhodně nebudou funkční všechny linie. Kapacita návštěvníků bude zveřejněna v rezervačním systému,“ uvedl za provozovatele ledové stěny Slávek Matuška.
Postupně se má kapacita stěny zvyšovat, a pokud vyjdou předpovědi meteorologů na příští týden, které slibují silné mrazy, ledování bude kompletně dokončeno. O prvním březnovém víkendu pak dojde na odložený me[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}todický víkend Českého horolezeckého svazu (ČHS), neboť terén je uznávaný i jako cvičný terén ČHS k nácviku ledového lezení. O týden později, v sobotu 10. března, se pak mají uskutečnit tradiční závody v lezení na rychlost Vírský cepín.